Друзі сайту

Головна » 2014 » Червень » 27 » Спорт об’єднує
11:59
Спорт об’єднує

21 червня на стадіоні села Великі Гаї відбулася фінальна частина змагань XXIV сільських спортивних ігор Тернопільського району, які щорічно організовує районна рада ФСТ «Колос» зі своїм незмінним очільником Іваном Кульбіцьким. Варто зазначити, що першочергово фінал планували провести 1 червня, проте через різні причини його двічі доводилося переносити. Цьогоріч спортивні ігри об’єднали під своїм крилом 17 сільських та селищних рад.

Урочистим парадом біговими доріжками пройшли спортсмени Байківців, Великих Гаїв, Великої Березовиці, Почапинець, Острова, Довжанки, Стегниковець, Буцнева, Великих Бірок, Малого Ходачкова, Великого Глибочка, Лозови, Великої Луки, Мишкович, Острова, Товстолуга і Шляхтинець. Нести Державний прапор України, прапор Тернопільського району і прапор ФСТ «Колос» довірили чемпіону світу з гирьового спорту Роману Сіправському з Великої Березовиці, чемпіону Тернопільської області з козацького багатоборства великогаївчанину Євгену Семеняку та срібному призеру з рукоборства минулорічних обласних спортивних ігор Дмитру Дячуку з Великих Бірок.

Безкомпромісної боротьби, перемог спортсменам побажали заступник голови Тернопільської районної ради Роман Наконечний, голова Тернопільської райдержадміністрації Андрій Строєвус, начальник управління фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА Ігор Підгайний. Великогаївський сільський голова Олег Кохман відзначив грамотами за допомогу у підготовці стадіону Дмитра Ізбянського, Бориса Сеника, Сергія Зендрана, висловив вдячність виконавчому директору ПМП «Агрон» Юрію Березовському за фінансову допомогу та директору Комунального підприємства «Великогаївський сількомунгосп» Роману Машталеру, завідуючому Народним домом села Великі Гаї Миколі Гулю, колективу Великогаївської сільської ради, педагогічному колективу і директору Великогаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Оксані Кость, колективу і завідуючій ясла-садка «Країна дитинства» Наталії Івахів та всім великогаївчанам, які доклали зусиль задля проведення незабутнього спортивного свята.

Голова районної ради ФСТ «Колос» Іван Кульбіцький зазначив, що Тернопільський район славиться своїми спортивними традиціями, недаремно його спортсмени сім разів перемагали на обласних спортивних іграх – найбільше серед усіх районів Тернопільщини. Оскільки востаннє Тернопільський район тричі підряд здобував перемогу на обласному фінальному етапі ігор, перехідний кубок Тернопільських обласних сільських спортивних ігор перейшов до нього назавжди. Від імені районної ради ФСТ «Колос» Іван Якович подякував виконавчому директору ПМП «Агрон» (Товстолуг) Юрію Березовському і директору ЗАТ «Райс-Максимко» (Забойки) Леоніду Зозулі за допомогу у проведенні ігор. Головний суддя змагань Юрій Лукович ознайомив спортсменів із програмою ігор. Право підняти Державний прапор України, знамено ФСТ «Колос», прапор Тернопільського району надали капітанам команд, переможцям і призерам минулорічних районних сільських спортивних ігор Великих Гаїв, Товстолуга та Довжанки. Символічний вогонь запалили член юнацької збірної України з біатлону Мар’яна Брикайло з Великої Луки та призер усеукраїнських змагань із біатлону острівчанин Ярослав Трачук.

Загалом цьогоріч у фінальній частині сільських спортивних ігорТернопільського району взяли участь близько 250 спортсменів, які змагалися в таких видах спорту, як волейбол серед чоловічих команд, гирьовому спорті, перетягуванні линви, міні-футболі, легкій атлетиці, арм-спорті (рукоборстві), настільному тенісі, шахах і шашках, змаганнях спортивних сімей. У загальнокомандному заліку першу сходинку вдруге поспіль посіла Великогаївська сільська рада. Друге місце у команди Байковецької сільської ради, третє – Почапинецької. У змаганнях із міні-футболу «золото» вибороли футболісти із Великого Глибочка, які перемогли у матчі за перше-друге місце команду Великих Гаїв із рахунком 2:0. «Бронза» –  у спортсменів з Острова, які у грі за третю позицію здолали байковецьку команду з рахунком 1:0.

У змаганнях із волейболу перемогу святкували Великі Гаї, друге та третє місце у Лозови і Великої Луки. В арм-спорті сильнішими виявилися байківчани, Великі Бірки – другі, Малий Ходачків – третій. Найкращі результати показали Роман Бодзян (у ваговій категорії до 70 кілограм) та Дмитро Дячук (до 90 кілограм) із Великих Бірок, Сергій Кулик (більше 90 кілограм) із Байківців. У гирьовому спорті перше місце завоювали спортсмени Товстолузької сільської ради, друге – Великогаївської, третє – Великоберезовицької селищної ради. Найсильнішими у цьому виді спорту виявилися Андрій Базарніцький (до 70 кілограм) із Товстолуга, Михайло Костич (до 80 кілограм) із Малого Ходачкова, Ярослав Скеблюк-молодший (до 90 кілограм) зі Стегниковець, Роман Сіправський (понад 90 кілограм) із Великої Березовиці.

У змаганнях із легкої атлетики перше місце вибороли спортсмени з Товстолуга, друге – з Почапинець, третє – Великих Гаїв. У забігу на 100 метрів кращий результат показав Володимир Назарко з Товстолуга, на 60 метрів серед ветеранів – Ярослав Скеблюк-старший зі Стегниковець, на 1500 метрів – острівчанин Микола Трачук. У перетягуванні линви не було рівних п’ятиразовим чемпіонам обласних спортивних ігор Малому Ходачкову, позаду яких розташувалися команди Великих Гаїв і Довжанки. Перше загальнокомандне місце у змаганнях із настільного тенісу виборола Великогаївська сільська рада, друге – Почапинецька, третє – Товстолузька. У цьому виді спорту найкраще себе проявили Віталій Бойко із Великих Гаїв і Андрій Чернецький з Почапинців серед чоловіків, серед жінок – великогаївчанка Вікторія Висоцька, Віра Махіброда з Товстолуга і Вікторія Шуль із Байківців. Серед спортивних сімей кращими вже вп’яте стала сім’я Арсена Чудика з Дичкова, яка тричі святкувала перемогу на обласних спортивних іграх. Другу сходинку посіла сім’я Олега Бутковського з Байківців, третє – у «бронзових» призерів минулорічних районних спортивних ігор – сім’ї Сергія Поворозника з Довжанки, четверте – у сім’ї Валерія Гончарука з Великих Гаїв. Переможців і призерів районних сільських ігор нагороджено грамотами і кубками, кращим командам вручено подарунки.

Щодо інших здобутків великогаївчан, то у змананнях з армспорту друге місце у ваговій категорії до 70 кілограмів здобув Роман Вертепний, третє місце у категорії більше 90 кілограмів виборов Віталій Караба, одинадцяте місце у категорії до 90 кілограмів посів Тарас Тимочко. У змаганнях з легкої атлетики у забізі на 100 метрів Ростислав Гордій взяв третє місце; четвертим на дистанції 1500 метрів став Роман Бойко. Щодо поєдинків гирьовиків, то тут у категорії до 80 кілограмів друге, третє та четверте місця зайняли відповідно Андрій Станчак, Михайло Лисиканич та Павло Пастушенко; п’яте місце у категорії більше 90 кілограмів посів Віталій Караба.

У складі великогаївської міні-футбольної дружини виступали: Андрій Білоус, Сергій Зендран (воротарі), Ігор Бадло, Андрій Хома, Віталій Гоцалюк, Ігор Кохман, Тарас Шмігельський, Ігор Гаврон. У складі волейбольної команди чемпіонами стали: Роман Варварів, Віталій Поглод, Дмитро Ізбянський (капітан), Тарас Яцишин, Назарій Кость, Ростислав Поліневич, Євген Семеняк, Тарас Кучерепа. Тягнули линву за своє село: Володимир Мозіль, Валерій Гончарук, Роман Красов, Євген Семеняк, Віталій Караба. У змаганнях спортивних сімей четверте місце зайняла сім’я Гончаруків: Валерій, Оксана та їх дочка Софія.

28 – 29 червня цього року кращі фізкультурники Тернопільського району на стадіоні у Великих Гаях боротимуться за перемогу в XXIV сільських спортивних іграх Тернопільщини. Бажаємо успіху нашій команді, а глядачів запрошуємо підтримати улюблених спортсменів.