Вас вітає сайт Великогаївської сільської ради!
Понеділок, 22.10.2018, 18:18
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 398

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Календар

«  Липень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту

Головна » 2016 » Липень » 22 » Оприлюднення інформаційного повідомлення про проведення громадського обговорення
10:23
Оприлюднення інформаційного повідомлення про проведення громадського обговорення

       Оприлюднення інформаційного повідомлення про проведення громадського обговорення:

      Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» (№4865-VI від 24.05.2012) передбачено процедуру присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій. Згідно ст. 6 вказаного Закону необхідно подати узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення. Постановою Кабінету Міністрів України №989 від 24 жовтня 2012 року «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» затверджено порядок проведення громадського обговорення.

      Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи: Клубу села Товстолуг Тернопільського району Тернопільської області.

       Ім’я фізичної особи, що пропонується присвоїти юридичній особі: пропонується присвоїти Клубу села Товстолуг ім’я Осипа Павлишина.

       Обґрунтування пропозиції:.

      Осип Лев Павлишин ур.18.9.1882 в селі Товстолузі к.Тернополя. Був одним сином в сім’ї Івана і Марії. Батько був завідуючим лісів в окрузі Малашовець, де Осип провів дитинство і юні роки.

         Учительську семінарію закінчив у Тернополі в 1912 році і став вчителем в селі Івачові Долішнім. З початком війни вступив як доброволець до австрійскої армії і по вишколі був висланий на фронт з військовим ступенем четаря. Під час облоги Перемишля був хворий на тиф і перебуваючи в шпиталі попав з упадком міста до російського полону. Як воєнно-полоненого вивезено його в глибину Азії під Ташкент.

          В 1917 році втік з полону, перебираючися через Урал та проходячи в сам розгар революції цілу Україну від річки Дону у свою рідну Тернопільщину.

          Його  національний світогляд, що почав кристалізуватися у вищих клясах семінарії і під час учительської праці, остаточно оформився у воєнні роки, зокрема під час багатої в пригоди і глибокі переживання мандрівки Україною. Промірявши своїми ногами широку батьківщину, відчув її вилич і глибоко полюбив її. Утвердилося у нього почуття нобхідности боротьби за Українську Державу, закріпився дух поборницької ідеї. Ідеями тим він остався вірний ціле життя.

           Повернувшися додому з початком 1918 року, одрився з учителькою, приятелькою з семінарії Теклею Голуб, родом із селянської сім’ї в селі в Чернихові.

           Зараз тоді вступив він як четар до Української Галицької Армії до сотні Івана Леня. Власноручно вивісив у пропам’ятний день листопада 1918 року на будинку тернопільського Староства синьо-жовтий прапор як символ влади нової Українськї Держави над містом. В обороні цієї держави попав у польський полон. Його перевели до львської тюрми у Бригідках. Звідтілля пощастило йому втекти з двома товаришами зимою 1920 року і перекрастися через Карпати на Чехословаччину.Тут перебував зразу в Тренчанських Теплицях, а потім, як старшина Української Бригади, в Німецькому Яблінному.

           По проголошенні польської амнестії і під загрозою втрати громадянства О.Павлишин повертається в 1924 році до родинного села Товстолуга, де в спадщині чекало на нього невелике сільське господарство.Ні він, ні дружина не дістають від польської влади дозволу продовжувати учительську працю.О.Павлишин осідає в Товстолузі на постійно та віддіє весь свій час та енергію для національного пробудження і культурного розвою родинного села.Товстолуг, змосквофільщений та відсталий, перероджується в короткому часі на одно із передових сіл  тернопільської округи. Постає при тов.”Просвіта”, читальня, кооператива, кооперативна молочарня, хор, драматичний гурток, товариство ”Сокіл”,а згодом кооперативний каменолом і цегольня для заготівки матеріалу на великий Народний Дім, один із найкращих у Тернопільщині. З села зникають дві коршми та перестає діяти москвофільський рух.

            В 1933 році Осип Павлишин переїжджає з дружиною та сином до Тернополя, діставши працю бухгалтера кооперативи ”Будучність”, що її основником і одним з директорів був приятель сотник Івани Лень.Згодом вибивається на пост члена дирекції розбагатілої кооперативної фабрики паперців і туток ”Калина”.

            Двічі О.Л.Павлишин стає жертвою протиукраїнських акцій польської влади: під час пацифікації в 1932 році і з заснуванням концентраційного табору Береза Картузька, в якій довелося йому провести серед нелюдських умовин півтора року.

            З приходом совєтської влади 1939 року був одним із перших арештований НКВД і перебував у тюрмі в Тернополі і Києві аж до приходу німців в 1941 р.

            І знову, маючи на увазі національні  інтереси, береться за працю, якої немає кому переобрати, а це за організацію української поліційної служби в Тернопільщині. Як окружний командант творить і розбудовує станиці, переводить вишкільні курси, заховує знайдену і зібрану зброю ”на слушний час”. Робить зусилля, щоб своїм частикам надати характеру оборонного чинника обезправленного населення. Належав до тих, які ніколи не робили собі ілюзій у відношенні до німецького оккупанта наших земель.

             Під час вишкільних вправ зі зброєю падає трагічною жертвою припадкового, як офіційно стверджено, пострілу з рук одного із власних підстаршин. Важко ранений умирає в шпиталі 8-го липня 1942 року.

             Величавим похоронном, при співучасті кількатисячного організованого походу і чисельно зібраного духовенства, відпровадила Тернопільщина свого доброго сина на вічний спочинок і поховала побіч стрілецьких могил із перших визвольних змагнь.

 

      Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи: Миколенко Михайло Архипович.

     Форма громадського обговорення: засідання круглого столу жителів села і трудового коллективу, збір підписів жителів села.

     Дата громадського обговорення : 23 вересня 2016 року о 10-00

    Місце проведення : Клуб села Товстолуг (вул. Шевченка,17)

     Поштова адреса та (або) адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форму для подання пропозицій (зауважень):

     Усі пропозиції та зауваження подаються в письмовій або усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, Великогаївській сільській раді протягом 30 днів з дати опублікування відповідного інформаційного повідомлення за адресою: с.Товстолуг , вул.Шевченка,10, тел. 0352-49-02-98,0352-49-32-75 E-mail: srvhayi@ukr.net  

     Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

     Номера телефонів організаторів громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання , що винесено на громадське обговорення:

     Тел. 0352-49-02-98, 0352-49-32-75.

     Прізвище та ім’я осіб, визначених відповідальними за проведення громадського обговорення: завідуючий Сектору культури, молоді і спорту апарату Великогаївської сільської ради Гуля С. Р., староста села Товстолуг Великогаївської сільської ради Присяжний Ю.Л., завідуюча клубом села Товстолуг Депутат Г.І., гр.Миколенко М.А.

     Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення:

    Узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Великогаївської сільської ради: srvhayi@ukr.net

     Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо присвоєння клубу села Товстолуг імені Осипа Павлишина.

 

Категорія: Новини | Переглядів: 294 | Додав: Lysykanych | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: