Друзі сайту

Головна » 2014 » Травень » 6 » Новий футбольний сезон відкрито
17:30
Новий футбольний сезон відкрито

4 травня на стадіоні села Великі Гаї відбулися урочистості з нагоди відкриття нового сезону чемпіонату Тернопільського району з футболу. З привітальним словом до учасників і гостей спортивного дійства звернувся заступник голови Тернопільської районної ради Роман Наконечний. Роман Іванович підкреслив об’єднувальну силу спорту, відзначив вагому роль футбольних уболівальників у процесі відстоювання цілісності України, побажав командам чесної, безкомпромісної боротьби протягом сезону і побільше перемог. Завідувач сектору молоді та спорту Тернопільської райдержадміністрації Василь Заторський вручив Великогаївській сільській раді кубок і грамоту за перемогу в конкурсі на найкраще футбольне поле в Тернопільській області у 2013-ому році, який проводило управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської облдержадміністрації.

Голова Тернопільської районної федерації футболу Сергій Лісовий нагородив грамотами людей, які сприяють розвитку футболу в Тернопільському районі: Віталія Гоцалюка, Сергія Зендрана, Богдана Задорожного, Івана Білоуса і Андрія Мартиновського. Грамотами за матеріальну підтримку футбольної команди Великих Гаїв Великогаївський сільський голова Олег Кохман відзначив жителів села: Романа Варваріва, Михайла Романіва, Зеновія Литвина, Володимира Оринича і Андрія Погодика.

На знак єдності і неподільності України Олег Андрійович подарував дітям з окупованого сепаратистами Слов’янська Донецької області футбольний м’яч і фотоальбом Тернопільщини. Подякував великогаївчанам, які погодилися прихистити у своїх домівках сім’ї біженців зі Сходу України.    Разом із дітьми капітани футбольних команд Великих Гаїв Віталій Гоцалюк і Гаїв Шевченківських Андрій Дручок підняли над стадіоном жовто-блакитий прапор. Хвилиною мовчання вшанували загиблих під час нещодавніх сутичок в Одесі.

Після завершення урочистостей відбувся футбольний поєдинок, який відкривав новий сезон. Команда Великих Гаїв, яка в попередньому сезоні ввійшла до четвірки кращих у Тернопільському районі, приймала на своєму полі дебютанта ліги – Гаї Шевченківські (представник команди Іван Бурик). Перший тайм із центра поля розпочали гості, які одразу ж побігли атакувати ворота суперника. Вже на 10-тій хвилині матчу гості домоглися свого – гравець Гаїв Шевченківських Олександр Рахлецький відкрив рахунок. На деякий час гра вирівнялася.   Виділити котрусь із команд було важко. В середині першого тайму великогаївчани взяли ініціативу до своїх ніг. Скориставшись помилками опонентів, за п’ять хвилин гри вони забили два м’ячі у ворота суперників. Результативними ударами відзначилися Олександр Ждаха і Віктор Павлович. На перерву команди пішли за рахунку 2:1 на користь господарів поля.

Якщо в першій половині матчу гра проходила майже на рівних, то в другій все кардинально змінилося. Команда Великих Гаїв повністю перехопила ініціативу. Вчасні заміни «освіжили» гру команди. Своєю активністю господарі поля змушували суперників порушувати правила поблизу власних воріт. У другому таймі великогаївчани пробили п’ять штрафних ударів із близької відстані. Один із них став результативним – Віталій Гоцалюк красивим, вивіреним ударом «зняв павутинку» з «дев’ятки» воріт суперника. Після третього пропущеного м’яча команда Гаїв Шевченківських «поплила», і через деякий час воротар гостей виймав із сітки воріт четвертий м’яч.   Засмутив свого опонента великогаївчанин Олег Горенчук. У підсумку – 4:1. «Гаївське дербі» завершилося на користь господарів поля.

Свої дебютні матчі в новому чемпіонаті зіграли й інші команди. В першій лізі дебютант із Товстолуга на домашньому стадіоні обіграв із рахунком 1:0 одного з фаворитів чемпіонату – команду Великих Бірок. Фіаско зазнав ще один дебютант ліги: команда Дичкова на своєму полі поступилася з рахунком 2:6 футболістам Великої Березовиці. Мишковичі на виїзді дали бій господарям зі Шляхтинців – 3:2. Розчарували в першому турі футболісти з Плотичі, які на виїзді поступилися минулорічним чемпіонам з Грабівців із рахунком 5:1. Із таким же рахунком срібний призер 2013-го року – команда «Говерла» (Дубівці) – обіграла команду з Івачева.

У другій лізі вже в першому турі не обійшлося без несподіваних результатів. Футболісти з Довжанки познущалися над командою Ігровиці – 11:0 (група «А»). Команда з Білої потренувалася на гравцях із Лозової – 6:0 (група «Б»). Інші зустрічі принесли такі результати: група «А»: Озерна – Козлів 4:0, Забойки – Домаморич 0:2, Пронятин – Кутківці 2:0, Цебрів – Підгороднє 1:1; група «Б»: Романівка – Жовтневе 2:1, «Динамо» (Ступки) – Смиківці 5:3, Байківці – Малий Ходачків 5:2, Стегниківці – Гаї Шевченківські-2 2:0; група «В»: Велика Лука – Острів 1:3, Білоскірка – Баворів 6:3, Грабівці-2 – Плотича-2 2:0, Петрики – Велика Березовиця-2 4:1, Великий Глибочок – Прошова 4:1.

У другому турі (11 травня) відбудуться наступні поєдинки:  перша ліга – Мишковичі – Товстолуг, Великі Бірки – Шляхтинці, Івачів – Дичків, Велика Березовиця – Дубівці, Гаї Шевченківські – Грабівці, Плотича – Великі Гаї;  друга ліга: група «А» – Ігровиця – Озерна, Козлів –Довжанка, Підгороднє – Пронятин, Кутківці – Забойки, Домаморич – Цебрів; група «Б» – Жовтневе – «Динамо» (Ступки), Смиківці – Романівка, Лозова – Байківці, Гаї Шевченківські-2 – Біла, Малий Ходачків – Стегниківці; група «В» – Плотича-2 – Петрики, Велика Березовиця-2 – Грабівці-2, Баворів – Великий Глибочок, Прошова – Велика Лука, Острів – Білоскірка. Запрошуємо вболівальників підтримати свої команди на старті чемпіонату.

– Чемпіонат Тернопільського району з футболу пройде у два кола з травня до кінця жовтня, – розповідає голова Тернопільської районної федерації футболу Сергій Лісовий. – Цьогоріч взяти участь у чемпіонаті зголосилося 42 команди. Це на три команди більше, ніж було торік. Доєдналися команди Кутківців Тернопільського району, Цеброва Зборівського і Козліва Козівського району.  Як і в попередні роки, чемпіонат відбуватиметься за схемою 12 команд у першій лізі, друга ліга буде поділена на три групи по десять команд. Максимальна дозволена команді кількість легіонерів під час гри дорівнює чотирьом. При цьому в складі кожної із команд повинно бути не більше одного ветерана (старшого 35 років). Обслуговуватимуть матчі обох ліг 20 арбітрів. Традиційно трійка кращих команд першої ліги і переможці трьох груп ліги другої будуть нагороджені медалями, грамотами, кубками. Сподіваюся, новий чемпіонат буде ще яскравішим й непередбачуванішим, аніж попередній, і принесе масу позитивних емоцій як футболістам, так і вболівальникам.