Вас вітає сайт Великогаївської сільської ради!
Середа, 25.04.2018, 09:39
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 397

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Нормативно-правова база

Головна » Файли » Новини

Про затвердження Положення про старосту села об’єднаної територіальної громади
11.02.2016, 15:43

УКРАЇНА

ВЕЛИКОГАЇВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

47722  Тернопільська обл., Тернопільський р-н., с. Великі Гаї вул. Галицька , 47

тел. 49-00-98, 49-02-98

Сьоме скликання                                                                  перша сесія

 

Р І Ш Е Н Н Я №  7

 від  22  грудня  2015 року

 

Про  затвердження Положення про старосту села 
об’єднаної територіальної громади.

 

    На підставі   ст. 141  Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Законів України   «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про місцеві вибори», інших актів законодавства України,  Великогаївська сільська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Затвердити Положення про старосту Великогаївської об’єднаної територіальної громади, (додається.).
  1. Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення на офіційному веб-сайті Великогаївської сільської ради.

 

Сільський голова                                   О.А.Кохман


Додаток

до рішення 1 сесії Великогаївської сільської ради 7 скликання

від 22 грудня 2015 р. № 7

 

Положення

про старосту Великогаївської сільської об’єднаної територіальної громади

 

Положення про старосту Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (далі Положення) розроблено відповідно до Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про місцеві вибори», інших актів законодавства України, визначає статус сільського старости, його повноваження та  відповідальність.

 

Розділ І. Статус старости, порядок його обрання та строк повноважень.

 

Глава 1.1. Загальні положення

1.1.1.  Староста Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (далі: староста) є посадовою особою місцевого самоврядування відповідного села (сіл), що перебуває (ють) у складі Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади.

1.1.2. Правовою основою діяльності старости є Конституція України, закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про місцеві вибори», інші акти законодавства України, та це Положення.

1.1.3. Положення затверджується Великогаївською  сільською   радою та не потребує перезатвердження сільською  радою нової каденції.

1.1.4. Перелік населених пунктів Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади, в яких  запроваджується посада старости, визначається Великогаївською  сільською   радою. В населеному пункті,  який є адміністративним центром Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади, посада старости не запроваджується.

 1.1.5. Повноваження старости поширюється на населені пункти, які входили до складу територіальної громади, що об’єдналася.

 1.1.6. У селах, в яких знаходилися органи місцевого самоврядування територіальних громад, що об’єдналися, обов’язки старости до обрання на перших виборах старости виконує особа, яка здійснювала повноваження сільського голови відповідної територіальної громади до об’єднання.

1.1.7. Староста має статус виборної посадової особи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

1.1.8. Староста за посадою входить до складу виконавчого комітету Великогаївської  сільської   ради, він виконує свої обов’язки на постійній основі.

Глава 1.2. Обрання старости та строк його повноважень

1.2.1. Староста обирається за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, до якого входить територія відповідної внутрішньої громади у складі Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади в порядку, визначеному Законом України «Про місцеві вибори» на строк повноважень Великогаївської  сільської   ради.

1.2.2. Право голосу на виборах старости мають громадяни України, які мають це право відповідно до статті 70 Конституції України, належать до Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади та зареєстрували у встановленому законом порядку своє місце проживання на території населеного пункту, де за рішенням Великогаївської  сільської   ради проводяться такі вибори.

1.2.3. Старостою може бути обраним будь-який громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, незалежно від того, де він зареєстрував місце свого проживання.

1.2.4. Повноваження старости припиняються одночасно з припиненням повноважень Великогаївської  сільської   ради.

1.2.5. Повноваження старости вважаються достроково припиненими у разі:

1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень старости (відставка);

2) припинення його громадянства України;

3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

4) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

5) відкликання з посади за народною ініціативою;

6) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;

7) його смерті.

1.2.6.  Повноваження старости можуть бути припинені за рішенням Великогаївської  сільської   ради, якщо він порушує Конституцію або закони України, Статут Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади та це Положення, інші акти органів місцевого самоврядування Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень. Таке рішення Великогаївської  сільської   ради приймає відкритим голосуванням більшістю голосів від її загального складу.

1.2.7. Пропозиції щодо дострокового припинення повноважень старости вносять на розгляд Великогаївської  сільської   ради:

1) сільський голова;

2) постійні комісії сільської ради;

3) виконавчий комітет сільської ради.

1.2.8. У разі дострокового припинення повноважень старости або у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень, ці  повноваження здійснює виконувач обов’язків старости, якого затверджує сільська рада за пропозицією сільського голови. Виконувач обов’язків старости здійснює зазначені повноваження з моменту затвердження на цю посаду і до моменту початку повноважень старости, обраного на позачергових (чергових) виборах відповідно до Закону «Про місцеві вибори». Виконувач обов’язків старости є посадовою особою місцевого самоврядування і отримує заробітну плату за рахунок сільського бюджету.

1.2.9. У разі відсутності старости (у зв’язку із тимчасовою непрацездатністю, відпусткою та ін.), функції, які мав би виконувати даний староста розпорядженням сільського голови покладаються на іншу посадову особу органу місцевого самоврядування.

 

Розділ ІІ. Повноваження старости та організація його роботи

 

Глава 2.1.  Завдання та повноваження старости

2.1.1. Відповідно до статті 14-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на старосту покладаються такі завдання:

1) представництво інтересів жителів відповідного населеного пункту територіальної громади (села, сіл) у виконавчих органах Великогаївської сільської  ради;

2) сприяння жителям відповідного населеного пункту територіальної громади (села, сіл) у підготовці документів, що подаються до Великогаївської сільської  ради та її виконавчих органів;

3) участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного населеного пункту (села, сіл);

4) внесення пропозиції до виконавчого комітету Великогаївської сільської  ради з питань діяльності на території відповідного населеного пункту (села, сіл) виконавчих органів Великогаївської сільської  ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їхніх посадових осіб.

2.1.2. Староста також:

1) забезпечує виконання рішень органів місцевого самоврядування територіальної громади на території внутрішньої громади;

2) здійснює інші обов’язки згідно розпоряджень сільського голови та даного  Положення.

2.1.3. Обов’язки старости:

1) додержуватися   Конституції  та  законів України,  актів Президента України,  Кабінету  Міністрів  України, регламенту Великогаївської сільської  ради, цього Положення та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок його діяльності та взаємовідносини з Великогаївською сільською об'єднаною територіальною громадою, органами місцевого самоврядування та їхніми посадовими особами, внутрішньою громадою та її членами.

2) брати участь у засіданнях виконавчого комітету Великогаївської сільської  ради, виконувати доручення ради, її виконавчого комітету, сільського голови, інформувати їх про виконання доручень;

3) брати участь в організації та проведенні зборів членів відповідної внутрішньої громади та у оформленні документів цих зборів, вносити пропозиції до порядку денного зборів. Організовувати виконання рішень зборів членів відповідної внутрішньої громади та здійснювати моніторинг їх виконання;

4) сприяти виконанню на території відповідного населеного пункту  Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (села, сіл), програм соціально-економічного та культурного розвитку, затверджених рішенням Великогаївської  сільської   ради, інших актів ради та її виконавчого комітету. Вносити до виконавчого комітету, інших виконавчих органів Великогаївської  сільської   ради пропозиції з цих питань.

5) вести прийом членів внутрішньої громади згідно з визначеним у графіком. Здійснювати моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства, реалізації ними права на працю та медичну допомогу;

6) вести облік та узагальнювати пропозиції членів внутрішньої громади  з питань соціально-економічного та культурного розвитку відповідного населеного пункту  Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (села, сіл), соціального, побутового та транспортного обслуговування його жителів;

7) приймати від членів внутрішньої громади заяви, адресовані органам місцевого самоврядування Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади та їхнім посадовим особам,  передавати їх за призначенням;

8) здійснювати моніторинг благоустрою  відповідного населеного пункту  Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (села, сіл), вживати заходів до його підтримання в належному стані;

9) сприяти проведенню передбачених рішенням сільської ради, виконавчого комітету та розпорядженням сільського голови контрольних заходів на території відповідного населеного пункту Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (села, сіл) (землекористування, довкілля, об’єкти житлово-комунальної інфраструктури тощо);

10) здійснювати моніторинг за дотриманням на території відповідного населеного пункту Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (села, сіл) громадського порядку, станом виконанням встановлених рішеннями Великогаївської  сільської   ради правил з питань благоустрою території населених пунктів територіальної громади, забезпечення в них чистоти і порядку, торгівлі на ринках та зберігання тиші в громадських місцях тощо;

11) контролювати дотримання правил використання об’єктів комунальної власності територіальної громади, що розташовані на території  відповідного населеного пункту Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (села, сіл);

12) сприяти органу (органам) самоорганізації населення відповідного населеного пункту  Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (села, сіл);

13) надавати практичну допомогу органам самоорганізації населення у виконанні ними своїх завдань та повноважень;

14) не допускати на території відповідного населеного пункту Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (села, сіл) дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам територіальної громади та держави;

15) своєчасно надавати  інформацію до Реєстру об’єктів власності Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (села, сіл) щодо об’єктів, які розташовані на території відповідного населеного пункту громади.

16) періодично звітувати (не менш як один раз на рік) перед виконавчим комітетом Великогаївської  сільської   ради, зборами членів відповідної внутрішньої громади чи у інший спосіб, про свою роботу;

17) дотримуватися правил службової етики встановлених законодавчими актами України, іншими актами її органів;

18) виконувати поточні доручення Великогаївської  сільської   ради та її виконавчого комітету, Великогаївського сільського голови, звітувати про їх виконання.

19) виконувати інші обов'язки, визначені Положенням про старосту, статутом об’єднаної територіальної громади, рішеннями сільської ради, виконавчого комітету та розпорядженнями сільського голови.

2.1.4. Староста має право:

1)  офіційно представляти внутрішню громаду, її членів в органах місцевого самоврядування Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади, брати участь у пленарних засіданнях Великогаївської  сільської   ради, засіданнях її постійних та тимчасових комісій, на яких  розглядаються питання, що зачіпають інтереси членів відповідної внутрішньої громади;

2) вносити пропозиції до порядку денного засідань виконавчого комітету Великогаївської  сільської   ради з питань, які стосуються інтересів відповідної внутрішньої громади. Оголошувати на засіданнях виконавчого комітету тексти заяв та звернень відповідної внутрішньої громади, її членів з питань, що стосуються інтересів внутрішньої громади чи інтересів Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади загалом;

3) вносити пропозиції щодо усунення недоліків і порушень керівникам  підприємств,  установ  і організацій незалежно від форми власності, і органів, діяльність яких перевірялася відповідно до  п. 5 цієї статті, а також органам, яким вони підпорядковані, порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталося порушення;

4) пропонувати питання для розгляду органом (органами) самоорганізації населення відповідного населеного пункту  Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (села, сіл);

5) вносити пропозиції щодо персонального складу громадських контрольних інспекцій, що створюються за рішенням Загальних зборів Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади, сприяти залученню членів внутрішньої громади до участі у здійсненні ними контрольних заходів на території відповідного населеного пункту Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (села, сіл);

6) звертатися до державних та муніципальних правоохоронних органів у разі виявлення порушень громадського порядку на території відповідного населеного пункту  Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади (села, сіл).

2.1.5. З метою запобігання негативним наслідкам реального, потенційного конфлікту інтересів староста бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті виконавчим комітетом Великогаївської  сільської   ради рішень, де може виникнути конфлікт його інтересів, за умови самостійного публічного оголошення про такий конфлікт під час засідання виконавчого комітету, на якому розглядається відповідне питання.

2.1.6.  Здійснення контролю за дотриманням вимог п.2.1.5. цього Положення, надання старості консультацій та роз’яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками, покладається на постійну комісію, визначену Великогаївською  сільською   радою.

2.2. Організація роботи старости та забезпечення його діяльності

2.2.1.     Місце та режим роботи, правила внутрішнього розпорядку, діловодства та інші питання організації діяльності старости визначаються Великогаївською  сільською   радою та її виконавчим комітетом.

2.2.2.  Інформаційне, матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльності старости здійснюється Великогаївською  сільською   радою та її виконавчим комітетом за рахунок бюджету сільської  ради об’єднаної територіальної громади.

 

Розділ ІІІ. Підзвітність, підконтрольність та відповідальність старости

 

Глава 3.1. Підзвітність та підконтрольність старости

3.1.1. При здійсненні наданих повноважень староста є підзвітним і підконтрольним перед відповідною внутрішньою громадою, Великогаївською  сільською   радою, виконавчим комітетом сільської ради та сільським головою.

3.1.2. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед зборами членів відповідної внутрішньої громади Великогаївської сільської об'єднаної територіальної громади.

3.1.3. На вимогу не менше половини депутатів Великогаївської  сільської   ради староста зобов'язаний прозвітувати перед радою про свою роботу у будь-який визначений ними термін.

 

Глава 3.2. Відповідальність старости

3.2.1. При здійсненні наданих повноважень староста є відповідальним перед Великогаївською  сільською   радою та внутрішньою громадою.

3.2.2. Староста може бути відкликаний з посади за народною ініціативою в порядку, визначеному Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» з урахуванням положень статті  1.2.9. цього Положення.

3.2.3 Староста може бути притягнений до дисциплінарної, матеріальної, цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності, визначеної законом. 

 

Секретар сільської ради                                   Скочеляс І.О.

 

Категорія: Новини | Додав: Lysykanych
Переглядів: 1548 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: