Вас вітає сайт Великогаївської сільської ради!
Неділя, 18.03.2018, 06:49
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 394

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Нормативно-правова база

Головна » Файли » Новини

Про встановлення плати за копіювання або друк документів, які надаються за запитом на інформацію у Великогаївській сільській раді
06.02.2015, 11:13

УКРАЇНА

ВЕЛИКОГАЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Тернопільського району                                   Тернопільської області

            Шосте скликання                                              Тридцять шоста сесія

 

Р І Ш Е Н Н Я №404

 

від 25 грудня 2014 року                                                                          

 

Про встановлення плати за

копіювання або друк документів,

які надаються за запитом на інформацію

у Великогаївській сільській раді

На виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 5 травня 2011 року № 547 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію», Великогаївська сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Встановити розмір плати за копіювання або друк документів, які надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Великогаївська сільська рада, у разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більше 10 сторінок, згідно з додатком 1.

2. Затвердити Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію по Великогаївській сільській раді (додаток 2).

2. Плата за копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, перераховується до місцевого бюджету села Великі Гаї (код ЄДРПОУ 04394875) на відповідний аналітичний рахунок, відкритий у головному управлінні Державної казначейської служби України в Тернопільській області.

3. Рішення набуває чинності з моменту оприлюднення.

4. Юрисконсульту сільської ради Лисиканичу М. В. забезпечити оприлюднення цього рішення у десятиденний термін на офіційному інтернет-сайті сільської ради.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на головного бухгалтера Якимів М. М. та постійну планово-бюджетну комісію сільської ради.

 

Сільський голова                                     О. А. Кохман

 

Додаток

до рішення  36-ої сесії 6-го скликання Великогаївської сільської ради від

25 грудня  2014 р. №404

Плата за копіювання або друк документів,

що надаються за запитом на інформацію,

розпорядником якої є Великогаївська сільська рада

Послуга, що надається

Граничні норми витрат

 

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк)

 

 

0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки

Копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк)

 

0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк)

 

0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки

 

Примітка: розмір мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки встановлюється на дату копіювання та друку документів.

Секретар ради                                              І. О. Скочеляс

 

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення Великогаївської сільської ради

«Про встановлення плати за копіювання або друк документів, які надаються за запитом на інформацію у Великогаївській сільській раді»

1.Визначення проблеми, яку передбачається врегулювати шляхом державного регулювання

            Відповідно до статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформація на запит надається безкоштовно. У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно. При наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

            Оскільки особа – запитувач інформації може запитувати доступ до документів, що містять публічну інформацію незалежно від того, стосується така інформація її чи ні, то за відсутності справляння плати за копіювання або друк документів може виникнути ситуація, коли запитувачі інформації зловживатимуть своїм правом на отримання інформації.

            Проблема забезпечення доступу до публічної інформації та належне виконання посадовими особами Великогаївської сільської ради не можуть бути вирішені інакше як встановленням плати за копіювання або друк документів, що містять публічну інформацію.

 

 2. Цілі державного регулювання

            Метою державного регулювання є встановлення плати за копіювання або друк документів, що містять публічну інформацію, та забезпечення раціонального використання ресурсів, в тому числі людських, а також забезпечення задоволення потреб осіб у публічній інформації, не порушуючи при цьому нормальну роботу Великогаївської сільської ради та її виконавчого комітету.

 

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

            Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає, що у разі не встановлення плати за отримання документів про доступ до публічної інформації остання надається безкоштовно. Залишення такої ситуації може призвести до того, що безліч осіб захочуть отримати значні обсяги публічної інформації в досить короткий строк, передбачений законом (5 робочих днів), і це призведе до повної зупинки виконання працівниками сільської ради своїх функціональних обов’язків та витрачання всього робочого часу на пошук та копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію.

 

 4. Механізми та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми.

         Вказаним проектом рішення пропонується встановити розмір витрат на копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію в розмірі 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати за одну сторінку формату А4.

            Також визначено витрати за копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру ( в тому числі двосторонній друк, а також копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (в тому числі двосторонній друк).

            Проектом рішення пропонується затвердити відповідні розміри фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію.

 

 5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

            Прийняття регуляторного акта дасть можливість забезпечити часткове відшкодування витрат сільської ради та її виконавчого комітету за копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію, понад 10 сторінок та уникнути зловживання запитувачами публічної інформації своїм правом на доступ до публічної інформації.

            Прийняття регуляторного акту не призведе до негативного впливу на господарську діяльність суб’єктів господарювання, оскільки інформація щодо них в будь-якому обсязі надаватиметься безкоштовно згідно з вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акту, аналіз вигод та витрат

Внаслідок прийняття проекту регуляторного акту вигоди та витрати суб’єктів господарювання та населення не зміняться. У той же час суб’єкти господарювання та населення зможуть чітко вираховувати суми коштів, необхідні для отримання документів, що містять публічну інформацію.

Об’єкт впливу

Вигоди

Витрати

Органи місцевого самоврядування

Часткове відшкодування витрат на копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію, починаючи з 11 сторінки

Процедура розробки регуляторного акта (витрати робочого часу спеціалістів пов’язані з підготуванням регуляторного акта, публікація на сайті сільської ради)

Суб’єкти господарювання

Встановлення чітких механізмів отримання документів, що містять публічну інформацію в значних обсягах.

Витрати на копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію, починаючи
з 11 сторінки в розмірах, визначених регуляторним актом

Населення

Встановлення чітких механізмів отримання документів, що містять публічну інформацію в значних обсягах.

Витрати на копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію, починаючи з
11 сторінки в розмірах, визначених регуляторним актом

 

7. Строк дії регуляторного акта

Строк дії регуляторного акта пропонується визначити безстроковим, оскільки дія Закону України «Про доступ до публічної інформації» є необмеженою у часі.

 8. Показники результативності регуляторного акта

Показниками результативності проекту рішення  Великогаївської сільської ради  можуть слугувати:

– інформація про кількість осіб, що звернулися до Великогаївської сільської ради та її виконавчого комітету за отриманням документів, що містять публічну інформацію;

– сума коштів, отриманих за надані Великогаївською сільською радою та її виконавчим  комітетом послуги за копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію;

– сума витрат ресурсів, здійснених Великогаївською сільською радою та її виконавчим  комітетом з метою задоволення запитів суб’єктів доступу до публічної інформації.

 9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта.

Стосовно регуляторного акту Великогаївської сільської ради буде здійснено базове, повторне та періодичне відстеження результативності регуляторного акта відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

               Базове відстеження буде проведене шляхом відстеження зауважень та пропозицій, які надходитимуть від суб’єктів господарювання та громадян стосовно прийняття проекту рішення Великогаївської сільської ради «Про встановлення плати за копіювання або друк документів, які надаються за запитом на інформацію у Великогаївській сільській раді».

           Повторне відстеження пропонується здійснити через рік після набуття чинності проектом регуляторного акта шляхом аналізу ефективності здійснення державної політики у сфері доступу до публічної інформації та відповідності затверджених розмірів плати за копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію вимогам законодавства України.

Періодичне відстеження здійснюється раз на три роки, починаючи з дня виконання заходів повторного відстеження. Показники порівнюються із аналогічними показниками повторного відстеження.

         Юрисконсульт сільської ради                                     М. В. Лисиканич

         Сільський голова                                                           О. А. Кохман

 

Додаток 2

до рішення 36-ї сесії 6-го скликання

 Великогаївської сільської ради

 № 404 від 25.12.2014 року

Порядок

відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк

документів, що надаються за запитами на інформацію

по Великогаївській сільській раді

 

         Цим порядком визначається механізм відшкодування запитувачами

інформації фактичних витрат на копіювання або друк документів, що

надаються виконавчим комітетом Великогаївської сільської ради.

         Відповіді на запити на інформацію надаються безкоштовно (незалежно від кількості сторінок запитуваних документів):

 запитувачу інформації, що становить суспільний інтерес,

 особі - у разі надання інформації про неї,

         Відшкодування запитувачами інформації фактичних витрат на копіювання або друк документів здійснюється у разі потреби у виготовленні більш як 10 сторінок запитуваних документів.

         Оплата рахунку на відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, здійснюється у будь-якій фінансовій установі, зручній для запитувача.

         У разі, якщо кількість сторінок відповіді за запитом на інформацію можна визначити заздалегідь і запитувач надіслав документ, що підтверджує оплату коштів, пов’язаних з наданням відповіді та обрахованих згідно з цим порядком, відповідь надається у встановлений законом строк.

         У разі, якщо кількість сторінок відповіді за запитом на інформацію можна визначити заздалегідь, але запитувач не надіслав документ, що  підтверджує оплату коштів, пов’язаних з наданням відповіді, обрахунок цих витрат здійснюється головним бухгалтером сільської ради, а рахунок на

відшкодування витрат надсилається запитувачу в установлений законом строк для відповіді на запит на інформацію.

         Відповідь на запит надається після отримання документів, що

підтверджують повну оплату витрат, пов’язаних з наданням відповіді.

         Відповідь на запит не надається у разі повної або часткової відмови запитувача від оплати витрат, пов’язаних із наданням відповіді за запитом на інформацію.

         У разі ненадходження у місячний строк документів, що підтверджують

повну оплату витрат, у журналі реєстрації запитів на інформацію робиться

позначка про відмову в отриманні відповіді на запит на інформацію.

 

         Секретар сільської ради                                                 І. О. Скочеляс

Категорія: Новини | Додав: Lysykanych
Переглядів: 657 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: